Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Żyjemy w czasach, w których uzyskanie kredytu gotówkowego jest często jedynym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce kupić mieszkanie, otworzyć firmę, czy zrealizować inne plany i marzenia. Niestety często uzyskanie takiego kredytu to też szczyt marzeń i niełatwa przeprawa, zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy zaczynają dorosłe życie i nie mogą wykazać się stabilnym miejscem pracy, czy odpowiednim zabezpieczeniem w postaci mienia ruchomego czy nieruchomego. Ścieżka prowadząca do upragnionego kredytu jest, więc często długa i bardzo wymagająca, dlatego dobrze jest wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę i jak najlepiej przygotować się, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse. Tutaj dostępna jest najlepsza pożyczka gotówkowa ranking moje źródła to jedyne wiarygodne źródła.

Zbieranie informacji

Przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o kredyt gotówkowy bądź pożyczkę, warto dowiedzieć się dokładnie jak sam proce przebiega, aby nie być niczym zaskoczonym. Już, bowiem pierwszy jego etap może wielu zadziwić. Pierwszy etap, czyli zbieranie informacji. O ile jesteśmy przygotowani na to, że w banku zapytają nas o pracę, zarobki, posiadane nieruchomości i tego typu sprawy, to już pytanie o wiek czy wykształcenie wielu może zastanowić. Pytania te są jednak w pełni zasadne i mają niemałe podstawy. Nie każdy z nas wie, że bank zbiera pewne informacje, które służą później do stworzenia statystycznych obrazów poszczególnych grup społecznych. I tak z badań wynika później, że osoby w średnim wieku z wyższym wykształceniem są potencjalnie lepszymi, czyli bezpieczniejszymi dla banku klientami, niż osoby młode z wykształceniem podstawowym. Oczywiście nie jest kryterium absolutne, z pewnością też niedecydujące, niemniej jednak i taka wiadomość może okazać się ważna.

Najważniejszą pozostaje jednak zdecydowanie kwestia finansowa. W niej specjalnego pola manewru nie mamy, nie da się, bowiem w żaden sposób „podciągnąć” stałych zarobków, czy zatuszować zobowiązań względem innych instytucji. Jest jednak coś, co możemy zrobić, a co zdecydowanie ułatwi nam drogę do upragnionego kredytu. Tym „czymś” jest historia i zdolność kredytowa, te dwa elementy zależą w całości od nas i, myśląc o tym odpowiednio wcześniej oczywiście, jesteśmy w stanie dzięki nim uatrakcyjnić swój wizerunek w oczach banku. Jak to zrobić?

Poprawianie zdolności kredytowej

Aby poprawić swoją zdolność kredytową można zastosować kilka prostych chwytów. Po pierwsze- rezygnując z posiadanych kart kredytowych oraz wysokich limitów na koncie osobistym. Po drugie- spłacając wszelkie zobowiązania na czas, nie chodzi tu tylko o raty kredytów, ale także o rachunki za prąd czy telefon. No i na koniec- wykazując ciągłość dochodów. Takie działania sprawią, że bank dostrzeże w nas ludzi odpowiedzialnych i wywiązujących się ze swoich zobowiązań na czas, będzie miał, więc mocne podstawy, aby nam zaufać i udzielić kredytu. Warto wiedzieć także, że naszą historię kredytową bank uzyska z BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej, to tam zbierane są wszelkie dane na nasz temat w tym zakresie. Informacje w BIK można oczywiście wymazać, jednak takie działanie nie będzie wyglądało dla nas zbyt korzystnie z perspektywy kredytodawcy, dlatego jeśli historia nie jest specjalnie niekorzystna dla nas, nie warto tego robić.

Decyzja

Po uzyskaniu wszystkich dokumentów i informacji, bank przystępuje do rozpatrywania wniosku. Tworzy nasz profil i sprawdza, czy będziemy w stanie pożyczkę oddać. Jeśli uzna, że posiadamy takie zdolności, otrzymamy kredyt. Często zdarza się jednak, że banki odmawiają przyznania kredytu, zwłaszcza w przypadku ludzi młodych. W takich przypadkach nie ma się, co zrażać, tylko ciągle próbować, być może inny bank popatrzy na nas przychylniej, albo po prostu odczekać jakiś czas, gdy nasza sytuacja się poprawi i próbować ponownie.