Dowiedz się jaką mądrze aplikować po pożyczkę!

Większość z nich była kiedyś lub będzie w przyszłości w sytuacji, kiedy potrzebna będzie osobista pożyczka z jakiegokolwiek powodu – zawsze przecież potrzebujesz dodatkowych pieniędzy. Powody pożyczki są różne, różnią się od osób, które je chcą – czasem jest to trochę dodatkowych środków pieniężnych na remonty, a może na wakacje lub naprawdę na nic specjalnego. Należy jednak wziąć pod uwagę spis finansowy, decydując się na wykupienie kredytu, ponieważ będziesz musiał to spłacić, a nawet tanie kredyty osobiste są w najniższych cenach za odsetki, które pobierają i je też trzeba uregulować. Nadal chcesz wykazać się inteligentnym podejściem w swoich decyzjach. Główna zasada, za którą chcesz podążać, to wydawanie tylko tego, czego potrzebujesz i zaplanowanie spłaty tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj także o tych innych kwestiach:

Traktuj pożyczkę z szacunkiem, nie wydawaj jej na coś co jest głupie, ponieważ będziesz płacić za to wszystko. Choć to brzmi niewiarygodnie, badania wykazały, że ludzie, którzy mają wyższy szacunek do ich pożyczki to mają tendencję do korzystania z niej mądrze, w efekcie muszą płacić mniej odsetek i domyślnie mniej na tym tracą.

W przypadku zaciągania pożyczek może pojawić się pokusa płacenia kredytu w czasie który trwa dłużej, ponieważ płatności są niższe, ale… odsetki stają się wyższe. Pieniądze, na których skończysz, będą znacznie większe niż gdybyś starał się jak najszybciej zapłacić.

Użyj kalkulatora kredytu, aby ustalić, jakie płatności będą wchodzić do twojej instytucji finansowej. Taki kredytowy kalkulator nie ukrywa niczego, co pozwoli Ci poznać Twój APR i jest to rozwiązanie całkowite należne, więc nie ma ukrytych niespodzianek.

Nie pytaj się o pożyczkę w wielu miejscach. Zrób najpierw research z należytą starannością i zdecyduj, co twoim zdaniem jest najlepszym miejscem i udaj się tam z aplikacją. Wypełniając kilka aplikacji i mając nadzieję, że ktoś gdzieś ją zatwierdzi, możesz jedynie zniszczyć swój raport kredytowy. Będzie to alarmować potencjalnych wierzycieli, że jesteś zdesperowany w kwestii pieniędzy lub nawet próbujesz pociągnąć jakiś schemat. To zmniejsza prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał ci pożyczyć. Informuje to potencjalnych wierzycieli, że możesz być odbiorcą wysokiego ryzyka.

Sprawdź ubezpieczenie dla ochrony płatności.

To zasadniczo obejmuje ubezpieczenie dla płatności, jeśli zachorujesz lub stracisz pracę. Ale nie tylko - istnieją niezależni ubezpieczyciele, które mogą być w stanie zapewnić to że pożyczki będą wtedy tańsze lub zapewnią ci lepsze ubezpieczenie. Czy skorzystasz z ubezpieczenia czy nie – to twój wybór i co coś, co pozwala ci dobrze spać w nocy.

Spójrz na opcje zabezpieczone lub niezabezpieczone.

Jeśli możesz skorzystać z zabezpieczenia, możesz prawdopodobnie uzyskać na pożyczkę tańsze opcje, ponieważ eliminuje to ryzyko dla kredytodawców, którzy mogli by się martwić o niewywiązywanie się z zobowiązań.