Dlaczego warto ubezpieczyć swój kredyt.

Kredyt to mnóstwo kosztów. Nie tylko oprocentowanie, ale i przygotowanie, ubezpieczenie. Ten ostatni szczegół wzbudza skrajne emocje w klientach banków. Nie chcemy płacić za coś od razu i potrzebujemy kredytu by rozłożyć to na kolejne raty. Niezależnie od tego czy kredytowanie będzie trwać miesiąc, dwa miesiące czy też kilka lat, ubezpieczenie zawsze jest nam, jako klientom proponowane. Bardzo często ubezpieczamy kredyty gotówkowe nieświadomie. To znaczy, że nie do końca wiemy, że nie jesteśmy zmuszeni korzystać z owego ubezpieczenia. Możemy z niego zrezygnować i żaden bank nie może nas do wykupowania takiego produktu zmusić. Jeszcze jakiś czas temu zmuszeni byliśmy do zakupienia ubezpieczenia i bez niego bank mógł nam odmówić udzielenia kredytu. Dzisiaj jednak nie jest to możliwe z powodu zmiany w przepisach, w prawie bankowym. Nie musimy się zatem obawiać, że ktoś narzuci nam takie zasady gry – nie jest to już zgodne z prawem, zobacz najtańsze z kredytów na www.ekredytowymarket.pl.

Dzisiaj kredyty gotówkowe ubezpieczenie nie są aż tak kosztowne jak kiedyś. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego kosztuje kilkanaście złotych miesięcznie w zależności od tego na ile bierzemy kredyt. Zawsze możemy zrezygnować z ubezpieczenia. Zastanówmy się jednak czy warto wykonywać taki krok. Brak ubezpieczenia w kilku przypadkach może się dla nas źle skończyć. Ubezpieczenie pomoże nam w przypadku choroby, długiej hospitalizacji, rehabilitacji, braku pracy, choroby przewlekłej, a nawet zajścia w ciążę. Wszystkie przypadki objęte ubezpieczeniem są zawsze wymienione w umowie kredytowej. Nigdy nie wiemy co się do końca w naszym życiu wydarzy i warto być przygotowanym bardziej, niż mniej. Takie ubezpieczenie pozwoli nam zabezpieczyć się na wszelki wypadek. Nie będziemy musieli potem szukać rozwiązania, które uratuje nas przed wysokim oprocentowaniem, karami i innymi konsekwencjami jeśli nie będziemy spłacać kredytu w wyznaczonym terminie.

Ubezpieczenia nie musimy zatem posiadać, ale w wielu przypadkach warto je mieć. Niestety w bardzo wielu przypadkach okazuje się, że nie wiemy jak mogą zakończyć się kredyty gotówkowe bez ubezpieczenia. W kilka tygodni bank podsumuje nam nie tylko koszt oczekiwania na wypłatę, ale również inne rzeczy. Chociaż bardzo łatwo się dogadać z przedstawicielami banków, to jednak nie będą mogli nam dać czasu poradzenie sobie z chorobą czy też brakiem pracy – bank nie będzie interesował się niczym, poza sprawdzaniem czy trzymamy się umowy kredytowej. Jeśli nie, poniesiemy wszystkie konsekwencje nie płacenia. Warto zatem zastanowić się, czy nie płacić kilkunastu złotych więcej miesięcznie.